BLOG delprima.pl
Leonardi - sekrety octu balsamicznego z Modeny

Ocet balsamiczny z Modeny

Rodzinna firma Leonardi istnieje od 1871 roku. Jest wiodącym producentem octu balsamicznego i przetworów z jego udziałem. W ofercie sklepu delprima.pl jest od samego początku. Sprzedajemy zarówno "zwykłe" octy do codziennego użytku, jak i produkty z 30-letnią historią.

Polecamy zapoznać się z gamą produktów, jak i sposobem powstawania tych wyjątkowych produktów.

O jakości octów świadczy fakt, że firma istnieje już 250 lat lat, dalej się rozwija, a jej produkty znane są na całym świecie.

Zapraszamy do lektury.

 

Kawa - podstawy

Co przychodzi nam do głowy, gdy słyszymy „włoskie jedzenie”? Chyba pierwsze skojarzenie to pizza i makaron. Potem wędliny, sery, oliwa i oliwki. I jeszcze… kawa. O ile do pizzy i makaronu wykorzystywana jest włoska mąka, wędliny i sery powstają z mięsa i mleka od włoskich zwierząt, a oliwki rosną na polach Italii, o tyle kawa jest przywożona niemal z całego świata.

Oliwa z Ligurii

Dlaczego oliwa z Ligurii jest tak poszukiwana?

Gdzie jest położona Liguria?

Jak i kiedy zbiera się oliwki?

Jakie oliwy macie w swojej ofercie?

Odpwiedzi na te i inne pytania w dzisiejszym wpisie!

 

Makarony bezglutenowe
Makarony bezglutenowe

W ofercie sklepu delprima.pl pojawiła się nowa kategoria produktów, której do tej pory było – makarony bezglutenowe. Produkty są o tyle wyjątkowe, że pochodzą od producenta, który makaronami zajmuje się od ponad 160 lat.

Historia makaronów Rummo zaczęła się 160 lat temu. Wtedy to w Benevento we Włoszech, Antonio Rummo zaczął mielić mąkę i wytwarzać makaron. Na początku był to mały rzemieślniczy zakład, który zdobywał uznanie wśród coraz większej liczby Włochów.

Makarony, również te bezglutenowe wytwarza się z wykorzystaniem metoda Lenta Lavorazione. Wywodzi się ona z tradycyjnego i rzemieślniczego sposobu wytwarzania makaronu. Cały czas prowadzone są badania nad doborem najlepszych składników, proces wytwarzania jest precyzyjny i odbywa się bez zbędnego pośpiechu, z uwzględnieniem właściwości składników, a wszystko odbywa się w rytmie natury.

Firma Rummo zwraca ogromną uwagę na zrównoważony rozwój – dba o to, aby w procesie wytwarzania makaronu wykorzystywać energię odnawialną i stosować tylko naturane składniki.

W roku 2015 – po wielu próbach i badaniach – w ofercie pojawia się makaron bezglutenowy przygotowany wyłącznie z brązowego ryżu oraz białej i żółtej kukurydzy (bez GMO). Jest tak samo smaczny jak tradycyjny makaron z pszenicy durum, gdyż w jego produkcje Rummo wkłada całe doświadczenie i pasję sześciu pokoleń rodziny.

W ofercie sklepu delprima.pl znajdziecie dziesięć rodzajów makaronu bezglutenowego. Sześć z nich jest robionych z mąki ryżowej, dwa z mąki z ciecierzycy, a dwa z mąki z soczewicy.

Polecamy nasze makarony bezglutenowe nie tylko osobom cierpiącym na nietolerancję glukozy. Ich smak zaskoczy każdego. A specjalny proces wytwarzania sprawi, że nawet przegotowany makaron nie będzie się rozpadał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl